in , ,

Клуч на врата: Саша Ковачевиќ го затвори својот ресторан

Популарниот српски поп-пејач Саша Ковачевиќ веќе неколку години води приватен бизнис, односно печали и од угостителство преду свој ресторан во Белград.

Саша е голем љубител на квалитетна храна, па затоа реши да ги почести своите врвни пријатели и сите гости со врвно гурманско задоволство, но сега ќе мора привремено да стави клуч на неговиот ресторан поради коронавирусот.

Ковачевиќ ќе ја прекине работата на ресторанот две недели или додека не се подобри епидемиолошката слика во Србија.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Како да му измамите насмевка на лицето

Хитмен – Импровизирани балистички методи