in

Претседателот на Туркемнистан му подигна споменик на своето куче

Претседателот Гурбангули Бердимукамедов е помеѓу оние кои веруваат дека кучето е најдобриот пријател на човекот, а тоа го покажа и неговиот потег со кој го оствари својот сон.

Туркменистанскиот претседател го исполни ветувањето и подгина споменик на омилената раса на куче а тоа е алабаи. Оваа раса на средноазиски овчар е омилена помеѓу граѓаните на Туркменистан.

Повеќе од натписот моете да видите на наредниот линк: Претседателот на Туркемнистан

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 21-22 НОЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Секоја жена има право да го живее животот по свои правила