in ,

РЕЦЕПТ: Сочна штрудла од лимон за сладок почеток на денот

Овој рецепт за штрудла е толку едноставен што ќе го подготвите за миг и ќе имате слатко задоволство секое утро со вашето кафе.

Можете да го подготвите во најразлични комбинации – со маслиново масло, портокал, мед.. Изборот е ваш. Ние денес ви споделуваме рецепт како да ја подготвите оваа штрудла со лимон.

Повеќе од натписот можете да најдете на наредниот линк: РЕЦЕПТ: Сочна штрудла

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Саша Ковачевиќ го прекина интервјуто поради ситуација од која не можеше да продолжи да зборува

ФОТО: Најдоброто од дизајнот