За само 3 месеца симнала 10 кг: „Кога ја променив оваа навика, килограмите почнаа да се топат како луди!“


Кога ја променила оваа работа во животот, нејзиното тело целосно се преобликувало – вака изгледал нејзиниот пат до совршената линија

Алис секогаш била физичка активна, па не ѝ било јасно како се наталожиле вишок килограми на нејзиното тело. Секој ден станувала сè поочајна, бидејќи салото никако не исчезнувале, а таа мислела дека прави сè како што треба.

Меѓутоа, таа согледала дека постојано прави една голема грешка. Имено, поради стресот од почетокот на студиите, не спиела редовно, пиела многу сокови, без да биде свесна за количината што ја внесувала. Покрај тоа, најголемата грешка што ја правела е тоа што веднаш по тренингот одела дома и јадела.

Сите фитнес-инструктори знаат дека веднаш по тренингот не се јаде ништо, освен ако не сакате да се здебелите. Идеално би било да почекате околу еден час и дури потоа да изедете нешто. Дозволени намирници се месо, риба, јогурт или салата.

Доколку изедете каква било храна веднаш по завршувањето на тренингот, тоа ќе се залепи за стомакот.

-Кога ја променив само оваа една навика, моето тело веднаш реагираше и јас почнав да губам килограми. За само 3 месеци умерена исхрана, ја доведов линијата до совршенство.

Сега знам дека не е сеедно кога се јаде и кои намирници се консумираат. Иако редовно вежбате, тоа не е доволно. По тренингот треба да се воздржите од храна, барем еден час.“

Алис не се откажувала од многу производи. Се обидува да јаде што е можно поздраво, но доколку има потреба за благо, тогаш тоа и го јаде, но никако по вежбање.

-Балансот е клучот за успехот, вели таа.

Извор: Убавина и здравје

Previous Зошто секоја жена би требала да почне да го сака сопственото тело
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 НОЕМВРИ 2020 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *