in , ,

Од правник до економист, актер, учител: Eве какво образование имаат завршено членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Стручното жири на телевизиското шоу „Ѕвездите на Гранд“ честопати им го краде шоуто на натпреварувачките пејачи, а нивните дискусии, шеги и гестови за време на шоуто се прераскажуваат неколку дена по емитувањето. Ана Бекута, Драган Стојковиќ Босанац, Марија Шерифовиќ, Јелена Карлеуша, Đорѓе Давид и Вики Миjковиќ се фантастични шесторка кои не престануваат да ја заинтригираат јавноста, а креаторот на шоуто Саша Поповиќ, неодамна во пензија, и Снежана Đуришиќ, кој е музички уредник, се работи за музички уредник на тимот.

Познати лица на српската естрада се прославија со бројни хитови, одржаа стотици концерти, имаат милиони обожаватели, а малкумина знаат кој е нивното образование. Од адвокати до актери, не можевте ни да претпоставите од кое училиште има завршено секој член на жирито.

Осттатокот од натписот можете да прочитате на наредниот линк: Eве какво образовани

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Леонардо Ди Каприо веќе не е заводникот кој го знаеме: Актерот со вишок килограми „уловен“ на плажа (фото)

Хитмен 2 – Жичено влакно на судбината