in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 НОЕМВРИ 2020 ГОДИНА

ОВЕН
Денес е особено поволен ден за студентите. Оние кои имаат сопствен бизнис ќе имаат напредок. Разликата во размислувањата може да доведе до некој конфликт. Внимавајте кога некој бара совет од вас, можно е да не се однесувате многу објективно. Оние кои се во брак ќе започнат со уредување на домот.

БИК
Денес Биковите ќе ги поддржат своите пријатели во врска со некоја желба или цел. Правен проблем ќе биде разрешен. Внимавајте затоа што некои навидум мали и безначајни нешта можат да ве доведат до проблеми. Ќе бидете под стрес. Избегнувајте кофнликти со членови од семејството.

БЛИЗНАЦИ
Денес ќе се чувствувате особено нервозни и ќе искаувате бес преку вашето однесување. Ќе бидете загрижени околу исполнувањето на некои обврски. Доколку сте имале некој проблем во врска со банка или јавни претпријатија, тој ќе биде разрешен. Немојте да дискутирате приватни проблеми во јавност.

РАК
Денес ќе се соочите со некои проблеми на работното место, ќе влезете во дуел со некој ваш колега или претпоставен. Внимавајте на зборовите, можно е да кажете нешто за кое подоцна ќе се покаете. Оние кои се занимаваат со приватен бизнис ги очекува добивка. Ќе сакате сите да го почитуваат вашиот збор.

ЛАВ
Денешниот ден за вас ќе биде особено предизвикувачки. Ќе се трудите да ги завршите сите обврски навреме. Ќе стекнете доверба кај некој ваш колега со кого долго време сте биле во затекнати односи. Добри вести во врска со дете. Луѓето околу вас се под влијание на вашето однесување.

ДЕВИЦА
Денес некој очекува на вас во врска со некој проблем и решение. Останете смирени и обидете се да помогнете колку што можете. Ви пристигнуваат добри вести од помлада личност. Денес избегнувајте патување и донесување на важни одлуки. Здравјето ви е добро, ќе се обидете да надминете некои разлики со некоја личност.

ВАГА
Денес ќе бидете особено зафатени и под стрес. Ќе морате да завршите некои работни обврски во зададен рок а тоа ќе ве прави нервозни. Внимавајте на вашето здравје затоа што стресот може да ве доведе во проблеми. Немојте да ги слушате другите и движете се според сопственото темпо и онака како што сметате дека вам најдобро ви одоговара.

ШКОРПИЈА
Денес ќе правите претпоставки во врска со некоја личност во вашето опркужување. Мислите постојано ќе ви лутаат таму и нема да се смирите се додека не пронајдете одговор. Со помош од некоја личност ќе успеете да ја разрешите дилемата. Доколку сте дале позајмица, ќе ви биде вратена.

СТРЕЛЕЦ
Денес ќе бидете во друштво на вашите пријатели и роднини. Тоа што не можете да извршите ниедна задача ќе ви создава стрес. Ќе правите планови за развивање на нов бизнис. Ќе добиете поддршка од брачниот партнер. Ќе сакате да ги исполните потребите на членовите на вашето семејство, домашниот буџет ќе биде загрозен.

ЈАРЕЦ
Дневната рутина малку ве изморува и барате излез од секојдневието. Здравјето е добро. Ќе добиете понуда за зделка која не е баш добронамерна. Донесувајте одлуки во консултација на најблиските и семејството. Доколку во минатото сте имале конфликт со некоја личност, денес ќе ги смирите односите. Размислувајте тактички.

ВОДОЛИЈА
Денес ќе влезете во конфликт со некој пријател или блиска личност поради различните ставови. Ќе се обидувате да убедите некого во своите гледишта но внимавајте можеби тие не се баш најреални. Добро проверете ги информациите. Непозната личност ќе сака да ви наштети. Оние кои се студенти ќе добијат позитивни резултати.

РИБИ
Денес можно е да добиете непријатна вест. Стресот ќе се зголеми а вие ќе се чувствувате напнато. Нечии зборови може да ве повредат. Ќе се обидете да се оддалечите од сето она кое ви донесува негативни вибрации. Ќе сонувате за некоја личност која одамна не сте ја виделе, можно е да добиете повик или порака од неа.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Прашања кои никогаш не треба да му ги поставите на пилот

Зошто по кратко време откако ќе јадете повторно чувствувате глад?