in , ,

Спој на луксуз и минимализам: Ѕирнете во домот на Викторија Лоба (фото)

Пејачката Викторија Лоба активно почна да ја применува праксата да биде модел за некои познати модни брендови за гардероба, накит, козметика…

Нејзиниот профил на Инстаграм е преполн со фотографии на кои таа го предложува својот моден избор на следбениците, а дел од таквите објави ги создава во домашен амбиент.

Токму оттаму може да се ѕирне во приватноста, односно во новиот дом на Лоба каде живее во својот партнер, бизнисменот Ѓорѓи Калешов.

Иако фокусот е во нешто сосема друго, тешко да не се забележи префинетиот дом на пејачката каде се помешани неколку стилови.

ФОТО:ВИКТОРИЈА ЛОБА/ИНСТАГРАМ

Пред се доминира темната боја на дрво, индустрискиот стил, минимализмот, но и луксузните детали.

ФОТО:ВИКТОРИЈА ЛОБА/ИНСТАГРАМ

Во 2018 година Лоба откри дека е посветена на уредување на просторот кој изгледа како од списание.

ФОТО:ТОЧКА.КОМ.МК/ПРИНТСКРИН

За потсетување, Лоба неодамна во интервју за магазинот „Бекстејџ“ откри дека е свршена и има веренички прстен на раката, а претстојаната 2020 година ќе се случи и свадбата.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Немојте да јадете повеќе од три парчиња интегрален леб дневно

Хитмен 2 – Злобна шема