in , ,

Oва е синот на Сузана Јовановиќ од првиот брак кој Саша Поповиќ го прифати како свој син

Пејачката Сузана Јовановиќ од првиот брак го има синот Даниел, додека од вториот брак со Саша Поповиќ ја има ќерката Александра.

Сузана и Саша ги изнесоа своите деца на вистинскиот пат, а пејачката имаше среќа да го сретне Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па тој дури и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекол ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Имавме толку среќа, или немавме среќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, Даниел не праша ниту за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Јас и мојот син сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Сале – рече тогаш Сузана за „Стил магазинот“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ

На прашањето како Саша и Даниел се согласуваат, таа одговори:

– Зборот очув звучи навистина застрашувачки, но во нашата семејна ситуација атмосферата е сосема поинаква. Сале има кажано безброј пати во друштво на Даниел – „Тоа е како тој да е мој син, жал ми е што не сум неговиот вистински татко“. Тој е многу горд на него и работат заедно во студиото. Ако човек може да ве „купи“ во животот, тогаш е кога ќе го прифати вашето дете од неговиот прв брак. Подобро е отколку да сум добила седмица на лотарија. Тој воопшто не ги разделува Александра и Даниел. Двајцата се наши деца.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Injustice 2: Зелелата Стрела против Горилата Гродд

Загадочно откритие – Тунели стари 12.000 години откриени под тлото на Европа