in ,

Високи чизми и џемпер-фустан – комбинација без маани: 5 одлични предлози за стилизирање

Чизмите над колена се популарни веќе неколку сезони, а советот на сите модни експерти е дека треба да се најдат во вашиот плакар и оваа есен.

Станува збор за многу впечатлив модел кој секој стајлинг може да го направи моќен. Ако ги искомбинирате со џемпер-фустан, ќе добиете феноменална модна комбинација во која ќе ви биде удобно, а истовремено ќе изгледате и тренди.

Ваквиот стајлинг е погоден за најразлични пригоди, од деловни до неформални.

Во продолжение ви предлагаме 5 најдобри аутфити по наш избор:

Комбинацијата на црвена и кафеава боја е полн погодок.

Повеќе од натписот можете да видите на наредниот линк: Високи чизми и џемпер

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Никогаш не е доцна: Гвен Стефани се мажи во шестата деценија од животот

Кој кого го следи во чекор, кој кому е „copy – paste“: Антониа Гиговска на своето момче или Иван Јованов тера мода „по женски памет“? (ФОТО)