Десерт на денот: Бомбици од 3 состојки


Се подготвуваат брзо и лесно, а се превкусни.

Потребни состојки:

250 мл хопла

250 гр ресани

100 гр мелени бисквити/јатки/кокос(по избор)

Начин на подготовка:

Хоплата изматете ја цврсто, па додадете ги сецканите ресани и мелените бисквити, јатки или кокос по избор. Направете убава смеса и оформете ги бомбиците. Може да ги извалкате во бисквити, јатки или кокос или да ги прелиете со чоколадо.

View this post on Instagram

Едни од поубавите бомбици од само 3 состојки❤️ Многу лесни и едноставни со достапни состојки. Хоплата изматете ја цврсто, па додадете ги сецканите ресани и мелените бисквити, јатки или кокос по избор. Направете убава смеса и оформете ги бомбиците. Може да ги извалкате во бисквити, јатки или кокос или да ги прелиете со чоколадо? yummmm • #instafood #foodlovers #foodporn #foodblogger #cooking #goodfoodgoodmood #tasty #delicious #food #madewithlove #homemade #homecook #macedonia #фотонаденот #инстамакедонија #готвисољубов #споделирецепт #macedonianfoodbloggers #мкфудблогери #love

A post shared by martinascooking (@martinascookingg) on

Извор: kajgana.com

Previous FIFA 20: Португал против Ливерпул
Next АЗИРУС ГЕЈМИНГ: Погледнете ја десетата мисија од новата игра Mafia со наслов - Mafia Definitive Edition - Omerta - #10

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *