Врчак наскоро се враќа на естрадата?


После подолга пауза од естрадата, Раде Врчаковски – Врчак се враќа со нов албум. Албумот е сниман во Paramount studios со американски артисти од Лос Анџелес. Имено Врчак албумот го снима со продуцентот на Бруно Марс, а по препорака на неговите професори од Беркли.

„Се работи за љубовен музички албум. Спремете се за изнедадување идната година по завршување на корна кризата. Идејата за албумот ми дојде на еден преубав летен одмор на море, по една преубава случка. Полн со љубов во пријатните чуства од најголемата организација против робства и злоупотреби на животните во државата која ме направи херој против робства на животните. Целиот албум го правев од срце и со план секоја една песна да е подобра од секој еден билборд број 1 што беше хит летото – за да дојдам до внимание и да се пренесе порака против робства и злоупотреба на животинчњата world wide со најголеми можни успеси“, вели Врчак.

Извор: vistina.com.mk

Previous СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 24-25 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА
Next Вистинската приказна за Пинокио е многу поинаква од онаа која сите ја знаеме

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *