in

ТРОЈЦА ВЕЛЕШКИ КАЈАКАРИ ВО ТОП 5 ВО ЕВРОПА

Во текот на оваа година покрај тоа што не зафати ковид 19 здравствената пандемија Македонските кајакари сепак успешно ја претставија дисциплината спуст.
Се започна со одржување на изборни натпревари за состав на репрезентација во спуст во месец Февруар и Март со одржување на 6 натпревари,подоцна во месец Август и Октомври се одржаа прво и второ коло од Европските купови како и државното првенство во Август.

За преостанатите два натпревари од Европските купови се разгледува и се прати секојдневната ситуација на пандемијата ковид 19 во Македонија и Босна и Херцеговина каде треба да се оджат последните два натпревари и највероватно истите нема да се одржат доколку продолжи овој тренд на зголемување на заразени лица.

Извор: veles365.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Најстариот пингвин на светот го прослави 41-от роденден

АЗИРУС ГЕЈМИНГ: Погледнете ги првите три мисији на новата римејк верзија од играта Mafia