in ,

РЕЦЕПТ: Најфината британска пита Banoffee

Кога еднаш ќе ја вкусите, ќе сакате да ја правите постојано

Овој класичен британски тесерт ќе ве освои со својата едноставност и комбинацијата на вкусот. Banoffee е пита која се состои од кекс, dulce de leche млечна карамела и банана шлаг. Овој спој од различни вкусови ја прави препознатлива на сите страни на светот.

Dulce de leche или млечна карамела можете да направите сами или да ја купите.
Сами можете да ја направите користејќи млеко, путер и шеќер.

Повеќе од текстот можете да видите на наредниот линк: Најфината британска пита Banoffee

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

АЗИРУС ГЕЈМИНГ: Погледнете ги првите три мисији на новата римејк верзија од играта Mafia

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА