Ќофтиња и шпагети на италијански начин: Ручек за 15 минути на маса


Време е да се „преселиме“ во Италија.

Состојки:

2 колбаси

Маст

2 чешниња лук

1 чаша вино

2дл песто сос

2дл неутрална павлака

Вода

100гр тестенини

Подготовка:

Излупете ги колбасите, земете парчиња и формирајте ќофтиња од нив. Пржете во маст, додадете лук и чаша вино на крајот, а потоа песто сос и неутрална павлака. Тестенините се варат ги малку во зовриена вода, се мешаат со ќофтињата и сосот.

Извор: попара.мк

Previous Eве што имаат заедничко Сара Мејс и Лепа Брена: Славеа на ист ден, а македонската пејачката се расплака од гестот на ќерката – „Си се изнаплакав“
Next Најнов FIFA 20 гејмплеј на DJ Ljupce1982 во кој игра Ливерпул против Реал Мадрид

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *