in , ,

Овој поштар се спријателува со сите кучиња во чии домови носи пошта

Сигурно ја знаете онаа изрека дека сите кучиња мразат поштари. Но Кристијано да Силва Антунес од Сао Паоло ги руши тие стереотипи. Тој е вистински пријател на животните, а не пропушта да сними и фотографија со своите нови пријатели кои ги стекнува при доставувањето пошта.

Отсекогаш сакал да го разбие стереотипот дека кучињата мразат поштари и тоа успешно го прафи објавувајќи фотографии со нив. Тој е пријателски расположен спрема секое животно. Пријател е и со машките, зајаците и останатите видови животни.

Повеќе од натписот ќе најдете на наредниот линк: Овој поштар се спријателува со сите кучиња во чии домови носи пошта

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА

Eве што имаат заедничко Сара Мејс и Лепа Брена: Славеа на ист ден, а македонската пејачката се расплака од гестот на ќерката – „Си се изнаплакав“