in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА

Денес Близнаците ќе запознаат личност која ќе им го привлече вниманието, Раковите ги очекува пријатен ден полн со изненадувања а Девиците ќе добијат позитивни вести во врска со здравјето на децата..

ОВЕН
Денес ќе бидете жртва на сопствените негативни мисли. Можеби ќе се чувствувате потиштено. Ќе чувствувате немир и нетрпение и ќе сакате се да направите одеднаш но од друга страна нема да имате енергија за истото. Избегнувајте да донесувате важни деловни одлуки, внимавајте на вашите зборови спрема блиските.

БИК
Денес е поволен ден за вашиот бизнис, ќе постигнете успех во некои преговори. Вашиот шеф може да ви даде нова задача поради успешното докажување во претходната. Доколку сте имале некои недоразбирања со партнерот, конечно ќе бидат разрешени. Позитивни вести за оние кои имаат деца.

БЛИЗНАЦИ
Денес ќе бидете благословени од месечина. Љубовниот живот се подобрува, оние кои се сингл ќе запознаат личност која ќе им го привлече вниманието. На професионален план ќе размислувате како да напредувате и ќе правите бизнис стратегија. Внимавајте повеќе на здравјето.

РАК
Ве очекува пријатен ден полн со позитивни изненадувања. Можно е да започнете некое ново хоби или да одите на место на кое никогаш не сте биле. Ќе сакате да ја развивате вашата креативност а тоа ќе ја зголеми вашата енергија. Ќе сакате да се посветите на изучување на нови нешта.

ЛАВ
Денес ќе се поврзете со нови луѓе на работното место. Ќе се чувствувате несигурно затоа што ќе сметате дека тие имаат повеќе предност од вас. Некој ќе ви помогне да реализирате некоја ваша желба. Ве очекуваат пријатни мигови во вечерните часови со партнерот.

ДЕВИЦА
Денес е ден кога се ќе биде под ваша контрола. Доколку имате дете и неговото здравје било лошо, конечно ќе биде подобрено. Вашите колеги ја поддржуваат вашата работа иако не зборуваат многу за тоа, ја имате нивната доверба. Ќе успеете во некој ваш проект на кој сте работеле долго време. Обидете се да конзумирате повеќе здрава храна.

ВАГА
Денес ќе бидете посветени во разрешување на домашните проблеми. Ќе тактизирате и ќе размислувате како се да се реши на најдобар, најбезбеден и најбезболен начин. Можно е да планирате некои поправки во домот. Бидете повеќе љубезни со луѓето околу вас. Наскоро ќе посетите некое место за кое одамна сте сонувале.

ШКОРПИЈА
Денес ќе биде среќен ден за вас, вашата виталност и енергија се на највисоко ниво. Избегнувајте донесување избрзани одлуки кога се во прашање финансиите, професијата и образованието. Оние кои се сингл, наскоро ќе им се насмевне среќата и во љубовта. Бидете потрпеливи.

СТРЕЛЕЦ
Денес ќе имате тенденција да трошите повеќе од вообичаено. Бидете внимателни и размислувајте пред да донесете одлука да купите нешто, може подоцна да се покаете. Ќе морате да донесете некоја важна одлука во врска со вашиот љубовен живот. Посветете поголемо внимание на вашите обврски.

ЈАРЕЦ
Денес вашите соработници ќе се потпираат на вашата мудрост, ја имате целата нивна доверба и сите чекаат повторно да покажете се што знаете. Можни се некои мали недоразбирања помеѓу вас и вашиот брачен партнер. Оние кои се занимаваат со медицина ќе имаат позитивни вести во врска со нивната работа.

ВОДОЛИЈА
Денес ќе бидете особено страствени за вашата работа. Ќе работите посветено и напорно. Избегнувајте да ги мешате умот и срцето при донесување на одлука. Успешно ќе надминете некој проблем и ќе се чувствувате задоволно од исходот.

РИБИ
Денес уште од утрото ќе чувствувате дека имате еден куп обврски а немате доволно време да ги завршите сите. Ќе бидете постојано во трчање и ќе сметате дека сепак ништо не сте постигнале. Стресот ќе влијае врз вашиот стомак. Обидете се да ја одржите хармонијата во вашиот љубовен живот, немојте да создавате беспотребни конфликти со партнерот.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Најновиот гејмплеј на Азирус Гејминг со наслов: Tom Clancy’s The Division 2 – Jefferson Trade Center | Hard Difficulty

И Тамара Тодевска ги напумпа усните, па ги напрчи за поубаво да се види резултатот (фото)