in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА

Денес Биковите ќе бидат среќни и ќе имаат желба да им удоволуваат на сите, Раковите ќе уживаат во дружбата со пријателите, а Шкорпиите кои се сингл ќе запознаат интересна личност..

ОВЕН
Денес Овните ќе бидат под стрес поради работата, ќе им недостига самодоверба во почетокот на денот, но ќе успеат да ги завршат сите обврски навреме. Ќе искусите мала загуба во финансиите, ќе имате профит после повеќе вложен труд.

БИК
Денес ќе бидете доста среќни и ќе имате желба да им удоволувате на сите. Оние кои се сингл можно е да влезат во нова романтична врска. Ќе чувствувате дека некој ваш близок крие нешто важно од вас, ќе успеете да откриете што е тоа. Пристапувајте им на вашите работни обврски со повеќе разбирање.

БЛИЗНАЦИ
Денес ќе се обидувате да се докажете на работното место. Вашата напорна работа ќе ви донесе блескав успех. Денот ќе биде поволен за вашите финансии. Превземете ризик кога е во прашање работата, можно е да имате позитивен исход.

РАК
Денес ќе бидете особено чувствителни. Неочекувана добивка ќе ви помогне да си остварите некоја долго посакувана желба. Ќе уживате во дружбата со вашите пријатели а тоа ќе ви помогне да ги заборавите проблемите. Можно е да сте лути на вашиот партнер, ќе морате да поработите на вашата врска.

ЛАВ
Денес ќе им бидете од поддршка на вашето семејство во справувањето со некој проблем. Ќе им помогнете околу некој финансиски проблем. Останете смирени и немојте да пристапувате бурно. Некој смета на вашата помош.

ДЕВИЦА
Денес ќе сакате да побегнете од вашите чувства, ќе мислите дека почнуваат да ве контролираат. Оние кои се во брак нема да им се допаѓа односот на партнерот спрема нив. Вашето здравје е одлично а енергијата ви е на високо ниво, искористете го тоа во вашата работа.

ВАГА
Денес ќе се чувствувате добро. Нема да сакате да му верувате на секого и ќе истражувате добро пред да донесете некој заклучок. Ќе поддржите некој близок во неговиот бизнис а тоа ќе ви донесе профит и на вам. Можно е некој во вашето семејство да се соочува со здравствен пробем, бидете од помош и поддршка.

ШКОРПИЈА
Денес е одличен ден за тимска работа. Ќе успеете да ги совладате сите препреки а времето ќе работи за вас. Размислете добро и планирајте ги вашите инвестиции. Оние кои се сингл ќе запознаат интересна личност на некое патување.

СТРЕЛЕЦ
Денес ќе бидете исполнети со некоја чудна страст. Ќе успевате да ги завршувате сите обврски навреме. Ќе застанете на страната на некоја личност во вашето семејство а тоа ќе реши некој проблем. Ќе бидете задоволни од околностите. Доколку се во тек некое преговори околу наследство или правен спор, конечно ќе биде разрешен и тоа во ваша полза.

ЈАРЕЦ
Денес ќе почувствувате некои промени во вашиот живот а тоа ќе ве направи нервозни. При крајот на денот ќе се чувствувате подобро. Оние кои започнале нова работа ќе успеат да ја освојат довербата на колегите и надредените. Оние кои се во врска ќе уживаат во романтичните мигови.

ВОДОЛИЈА
Денес ќе бидете задлабочени во напорна работа и ќе размислувате за подобрување на финансиската состојба. Напорите кои ги вложувате ќе се исплатат. Ви пристигнуваат добри вести за вашата финансиска состојба. Некој потајно ве посакува.

РИБИ
Денес ќе бидете нервозни и ќе сакате сите нешта да се завршат одеднаш. Трпението ќе ве издава а тоа ќе влијае и на вашиот семеен живот. Ве очекува успех на работното место. Посветете малку време на себеси, немојте да влегувате во конфликт со женска личност.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eве како изгледаше Вики Миљковиќ на својата венчавка пред 13 години

Нов Гинисов рекорд – За 1 минута скрши 245 ореви со глава