in , ,

Нов Гинисов рекорд – За 1 минута скрши 245 ореви со глава

Мислите дека е невозможно да скршите 245 ореви за 1 минута, и тоа со глава? Навин Кумар од Индија и Мухамед Рашид од Пакистан не би се сложиле со вас.

Во море од чудни Гинисови рекорди, овие дена на друштвените мрежи кружи видео од кршење ореви. Но не со чекан или некоја друга алатка, туку со глава.

Така на бојното поле се најдоа Навин Кумар од Индија и Мухамед Рашид од Пакистан.

Секоја чест на храброста!

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА

Читањето книга пред спиење го подобрува квалитетот на сонот