in ,

Eве како изгледаше Вики Миљковиќ на својата венчавка пред 13 години

Вики Миљковиќ и Драган Ташковиќ Ташка веќе 13 години се во брак, а заедно го имаат синот Андреја.

Парот својата љубов ја круниса со брак на 31 мај 2007 година во црквата Св. Василиј Острошки во Белград.

ФОТО: РАС СРБИЈА

За оваа прилика, познатата пејачка носеше фустан со широк долен дел, а нејзината фризура беше украсена со бел, вештачки цвет.

По церемонијата, бројни јавни личности меѓу кои Саша Поповиќ и неговата сопруга, композиторот Драган Брајовиќ Браја се упатиле на прославата.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Легендарната GTA 5 мисија со наслов: Grand Theft Auto V – Fame or Shame

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА