in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА

Денес Рибите ќе успеат лесно да се справат со некоја проблематична ситуација, Биковите ќе шармираат наоколу а на Шкорпиите ќе им биде потребен одмор..

ОВЕН
Ќе се чувствувате празно и ќе тоните во своите мисли, ќе сакате да пронајдете скриено значење на некои нешта. Денес е поволен ден да се ориентирате кон спиритуалноста. Медитацијата ќе ви биде од помош. Ви претстои материјална добивка.

БИК
Вашата имагинација денес ќе работи со полна пареа, ќе размислувате за натприродното. Ќе сакате да го преуредите просторот во кого живеете или работите. Со помош на смирени разговори и шарм ќе можете да допрете до вашите колеги кои ви делуваат какво тврд орев.

БЛИЗНАЦИ
Денес ќе се соочите со доста невообичаении предизвици. Ќе ви паднат на ум доста интересни и креативни идеи и тактики а тоа ќе ви донесе позитивни промени и резултати. Избегнувајте конфронтација со оние кои живеат во вашето опкружување. Бидете смирени.

РАК
Финансиската состојба може да ве мачи денес. Ќе бидете зафатени со правни работи. Но немојте да очајувате, ќе ви пристигне неочекувана финансиска добивка. Оние кои водат сопствен бизниз ќе стекнат ново партнерство.

ЛАВ
Денес наместо да прокрастинирате, завршете ги сите ваши обврски навреме затоа што при крајот од денот можно е енергијата полека да ве издава. Трпението ќе вроди со плодови. Уживајте во малите задоволства.

ДЕВИЦА
Денес ќе размислувате како да направите нов бизнис план кој ќе вроди со добивка. Посоветувајте се со некој кој е веќе докажан во тоа и има повеќегодишно искуство. Оние кои се во врска ќе бидат доста чувствителни, избегнувајте конфронтации со партнерот.

ВАГА
Денес не е баш поволен ден за вас. Вашите идеи и планови нема да ви делуваат доволно добри и ќе се лутите на себеси зошто креативноста ве напуштила. Запомнете дека „недоволно добро“ не значи „лошо“. Можни се некои интимни проблеми со партнерот, постапете со разбирање.

ШКОРПИЈА
На работното место ќе сакате да воведете некои промени а вашите колегии ќе ве поддржуваат. Некоја ваша идеа ќе го импресионира вашиот шеф или надреден. Но морате малку и да одморите, дури и на победниците му е потребен малку одмор за себе.

СТРЕЛЕЦ
Денес ќе ги насочите вашите мисли кон вашето семејство. Ќе сакате да дискутирате за некои проблеми. Ќе се чувствувате релаксирано и ќе го поминувате времето во пријатна атмосфера.

ЈАРЕЦ
Доколку сте уметник, можно е да бидете инспирирани од некој ваш близок. Вашите идеи и проекти се одлични а вашите колеги го забележуваат вашиот напредок. Оние кои се во врска ќе треба да го поддржат својот партнер во некоја малку луда идеа, бидете позитивни.

ВОДОЛИЈА
Денешниот ден ќе го поминете во правење планови околу тоа како да напредувате и да остварите успех. Ќе успеете да му го привлечете вниманието на некоја важна личност. Внимавајте некој ќе го види тоа и ќе сака да ви наштети.

РИБИ
Денес вложете малку повеќе внимание во вашата работа и проекти затоа што можеби сте направиле некој проспуст за кој не сте баш свесни. Ќе успеете да се справите со некоја проблематична ситуација на доста ноншалантен начин. Потребна ви е романса.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

Пронајдена човечка стапалка стара 120,000 години во Саудиска Арабија

РЕЦЕПТ: Вистинскиот рецепт за идеални американски палачинки