Јака женска и во спортско издание: Каролина Гочева беше магнет за погледи возејќи велосипед низ Градски парк (фото)


Македонското девојче Каролина Гочева се врати од брачниот октомвриски одмор на море во Турција каде заедно со сопругот Михаил беа да поуживаат во топлата есен, солената вода, убавата храна…

Но, се што е убаво кратко и трае, па тие се вратија во постуденото Скопје каде е завладеа вистинска есен.

View this post on Instagram

Најубавиот дел од денот ???

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva) on

Познато е дека Каролина често оди во родната Битола каде ужива во прошетките на Пелистер, а пак кога е во Скопје таа најчесто сака да се рекреира возејќи велосипед.

Иминатиот викенд таа возеше низ Градскиот парк во главниот град, облечена во кежуал гардероба во која како и секогаш изгледаша модерно и впечатливо за туѓите погледи.

View this post on Instagram

Недела е за парк ??

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva) on

Веројатно сега по враќањето во Скопје, следна дестинација е Битола каде Каролина често патува за да ги види и да ужива со своите најблиски, особено внуките од нејзината сестра.

Извор: vistina.com.mk

Previous Погледнете го најновиот Гејмплеј на Азирус Гејминг со наслов: Tom Clancy's The Division - Madison Field Hospital - Hard Difficulty
Next Видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат објавени, втор дел

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *