СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА


Денес Стрелците ќе бидат благословени од месечината, им следи среќа, Биковите ќе размислуваат за брак а Лавовите ќе претворат некоја загуба во добивка..

ОВЕН
Денес може да почувствувате некои негативни вибрации околу вас. Можно е да не можете да се фокусирате на вашата работа и постојано да бидете збунети. Одложете некои важни инвестиции за понатаму. Почнете да размислувате за надоградување на вашето образование.

БИК
Денес избегнувајте брзање. Возете внимателно. Со благослов од ѕвездите ќе успеете да ги надминете сите проблеми. Ќе почнете да се чувствувате особено романтични во вашиот љубовен живот, ќе ја чувствувате хармонијата. Очекувајте позитивни промени во односот. Некои Бикови ќе почнат да размислуваат за брак.

БЛИЗНАЦИ
Денес ќе се чувствувате енергични и храбри а тоа ќе се одрази на вашата работа. Ќе се фокусирате на вашите цели. Можно е да планирате кратко патување. Избегнувајте конфликтни разговори со партнерот можно е да ја наруши хармонијата во вашиот живот.

РАК
Ќе потрошите пари за вашето семејство. Тоа може да влијае врз вашата финансиска состојба. Избегнувајте да трошите пари на непотребни нешта. Внимавајте пред да потпишете некои документи и читајте два пати. Оние кои се занимаваат со приватен бизнис им претстои добивка.

ЛАВ
Денес е добар ден за вашата економија. Ќе ги добиете долгоочекуваните резултати. Вашите загуби ќе бидат претворени во добивка. Можно е да размислувате за надоградување на вашето образовние. Посетете религиозно место. Студентите ги очекуваат позитивни резултати.

ДЕВИЦА
Денес ќе се чувствувате летаргично и мрзеливо може би поради некој здравствен проблем. Избегнувајте брзо возење. Избегнувајте конфликт со бизнис партнери, како и донесување на важни деловни одлуки. При крајот на денот ќе се чувствувате пријатно и задоволно.

ВАГА
Денешниот ден ви донесува благослов за вашата судбина, можно е некој ваш проект да биде одложен за понатаму но тоа ќе донесе подобри резулатати тогаш кога ќе биде остварен. Избегнувајте расправии со членовите во семејството, може да кажете зборови за кои подоцна ќе се покаете. Вашата креативност расте. Ќе сакате да бидете гламурозни:

ШКОРПИЈА
Денес е добар ден за вас, ќе бидете ентузијастични. Ќе бидете фокусирани на вашата работа и ќе размислувате како да напредувате. Вашиот шеф ќе ве поддржува. Можно е да добиете нова понуда за соработка. Внимавајте на вашата ароганција.

СТРЕЛЕЦ
Денес сте благословени од месечината, ви пристигнуваат среќни мигови. Некој ваш проект ќе биде награден и пофален. Ќе бидете брзи и ефикасни во извршувањето на работните обврски, ќе стекнете престиж помеѓу соработниците. Ќе бидете под позитивно влијание од некоја личност во вашаето опкружување.

ЈАРЕЦ
Денешниот ден ќе биде нормален. Очекувајте премореност од работата, ќе бидете ментално исцрпени. Можно е да игнорирате некој проблем во вашето секојдневие. Можни се расправии со партнерот. Внимавајте кога им пристапувате на другите може да делувате студено и арогантно.

ВОДОЛИЈА
Ѕвездите се на ваша страна а времето работи за вас. Ви пристигнуваат одлични понуди и прилики. Можно е да започнете некој нов креативен проекти. Ви пристигнува поддршка од драга личност. Ќе инвестирате во нешто кое подоцна ќе се исплати. Ќе планирате редизајнирање на вашиот работен простор.

РИБИ
Денес ќе се посветите на нешто креативно. Планирате редизајнрирање на вашиот дом а тоа ќе направи да чувствувате стрес. Можно е да започнете пријатество со некои личност за кои сте сметале дека се многу повисоко на општествената скала од вас. Студентите треба да избегнуваат да слушаат туѓи совети.

Извор: srekja.mk

Previous Ова е ќерката на Аца Лукас од првиот брак која работи како шминкерка во „Гранд“ (фото)
Next Погледнете го најновиот Гејмплеј на Азирус Гејминг со наслов: Tom Clancy's The Division - Madison Field Hospital - Hard Difficulty