in , , ,

Славни личности кои изгледа како да не стареат

Славните лица секогаш се асоцираат со неверојатна убавина, со „натчовечки“ гени, со прекрасен надворешен изглед и бомбастични тела, без разлика на својата возраст.

Дали е во реалност така, или „натчовечката фасада“ на славните се должи на нешто друго? Можеби се во прашање пластични операции, ботокси, филери, шминка и фотошоп; но може и едноставно да се посебни тренинзи, козметички препарати и исхрана, кои коштаат премногу пари и кои ретко кој може да си ги дозволи.

Кој и да е случајот, постојат славни лица кои навистина изгледаат како да не стареат. Погледнете ги нашите фаоврити подоле:

За повеќе кликнете на наредниот линк: Славни личности

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА

Факти за планетата Марс кои морате да ги знаете