in , ,

Ова е ќерката на Аца Лукас од првиот брак која работи како шминкерка во „Гранд“ (фото)

Фолк пејачот Аца Лукас е татко на четири деца, што тој ги  доби од  три брака, колку што има зад себе.

Аца од првиот брак со Светлана Вуксановиќ го има синот Лазар и ќерка Миљана, од бракот со Наташа го има синот Андреј и ќерката Викторија, која му ја подари Соња Вуксановиќ.

Ќерката на Лукас Миљана,  не е љубител на медиумите и ретко се појавува во јавност, но таа направи неодамнешен преседан и се појави со нејзиниот познат татко во шоуто “Ексклузив”.

Друштво им правеше и  нејзината ќерка Миња, инаку првата внука што ја обожава.

Миљана, иако има богат и славен татко, таа е независна и самостојна девојка, и веќе со години работи како шминкерка  во “Гранд”. Аца е горд што неговите деца не се како многу деца познатите кои живеат  на сметка на нивните родители.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Погледнете го гемплејот со наслов: Tom Clancy’s The Division 2 – Grand Washington Hotel

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА