in , ,

Ристе Ристески за првпат ја покажа помалата сестричка (фото)

Македонскиот победник од минатата сезона на регионалното музичко шоу „ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески, не е од оние што покрај професионалните моменти и ангажмани, практикува да објави некој детаљ од приватноста.

За промена познатиот охриѓанец им откри на своите следбеници и пријатели дека има помала сестричка, што ретко кој помислуваше.

Ристе овој пат на социјалните мрежи објави фотографија на која е во автомобил заедно со помалата сестра Анастасија , а во описот напиша дека заминуваат на свадба.

https://www.instagram.com/p/BlBG5NSBKBu/?utm_source=ig_web_copy_link

Бидејќи не ја запознале претходно, обожавателите веднаш почнаа да пишуваат дека си личат еден со друг.

Извор: vistina.com.mk/

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Maкедонски дуел: Мими повторно „растури“ со пеење во „Ѕвездите на Гранд“ – „Ти си лек за уши“

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА