in , ,

Sony го покажа новиот PlayStation 5 и откри повеќе детали за хардверот

Наскоро ќе излезе новиот PS5, а од Sony конечно ни покажаа како ќе изгледа новата конзола.

Во 7-минутното видео на YouTube, програмерот на Sony го претстави новиот PS5 и сите негови перформанси.

Новиот PS5 е висок 38 цм. Овој дизајн е потребен бидејќи под белата подлога се наоѓа вентилатор за ладење на конзолата.

Конзолата има огромен ладилник, ист како оној на Xbox Series X. 

Погледнете го видеото.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА

Идеја за појадок: Лиснати ѓевречиња со сланина, маслинки и печурки