in ,

Среќата не е нешто спектакуларно – Таа се крие во малечки нешта

Ние сме толку загрижени за тоа да станеме среќни, што на крајот ја пропуштаме среќата.

Престани да чекаш магичен момент кој ќе ти донесе бескрајна радост и наместо тоа започни да уживаш во сите малечки фрагменти на среќа кои можеш да ги пронајдеш.

Понекогаш тоа се дождливи ноќи под меката прекривка со омилената книга. Понекогаш тоа е чувството во стомакот кое го добиваш кога се смееш гласно. Кога ги лижеш прстите јадејќи го омиленото колаче.

Тоа се забавите на кои танцуваш до 3 часот наутро.. Тоа се тие малечки моменти. Тоа е она кое го сочинува животот.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Заплови првиот брод направен од 3D принтер

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА