in ,

15 мажи кои го откачија бричот и го ослободија својот внатрешен ,,Викинг” (ФОТО)

Растењето брада има изненадувачки придобивки. Ја одржува кожата навлажнета, ги намалува акните и дури може да го заштити лицето од сончевите УВ зраци.

Во ерата на Викторија, лекарите дури и препишале носење бради како начин да спречат болести. Покрај здравствените придобивки, влакната на лицето можат драматично да го променат изгледот на една личност, а некои жени сметаат дека мажите со брада имаат покачен социјален статус и изгледаат попривлечни.

Ние сметаме дека мажите со брада изгледаат прекрасно. И еве 15 примери кои ја докажуваат оваа тема.

За повеќе кликнете на наредниот линк: 15 мажи кои го откачија бричот

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Наташа Беквалац призна дека гледа реални шоуа, а еве и кога пејачката би можела да заврши во едно од нив (ФОТО)

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА