Заплови првиот брод направен од 3D принтер


Италијанската компанија Moi Composites го претстави првиот брод направен од 3D принтер кој имаше и успешно деби.

На пристаништето во градот Џенова, глисерот наречен MAMBO успешно вплови во Лигурското Море.

„Moi е италијанска производствена компанија од Милано. MAMBO е нашиот прв воден проект, првиот брод направен од 3D принтер со фиберглас материјал во светот“, вели Микеле Тоницо од Moi Composites.

Извор: kajgana.com

Previous Apple идната недела ќе го претстави новиот iPhone
Next Среќата не е нешто спектакуларно – Таа се крие во малечки нешта