in ,

Следбениците не престанаа да коментираат за изгледот на Елена Велевска без шминка (фото)

Промените не се ништо ново кога се жените воопшто во прашање, а камо ли оние од естрадата. За да не и збогтисаат на публиката пејачките секојдневно го менуваат стајлингот, а честопати и изгледот… Од оние, поретките, периодични промени, како што се естетските зафати на лицето, усните, градите, задникот…, па се оние секојдневните. Но, публика е љубопитна и за природното издание на познатите дами, особено изгледот без шминка и фризура.

Елена Велевска важи за една од оние пејачки кај нас која особено внимаваат на себе, својот стајлинг и изглед, па затоа и е една од најпознатите и најпопулани фолкерки.

ФОТО:ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА/ФЕЈСБУК

Во текот на својата кариера, кога е изгледот во прашање, таа соработува со проверени стилисти кои се грижат да изгледа модерно и адекватно на нејзиниот сензибилитет како естрадна личност.

Позитивните новитети во животот секогаш ни даваат нова енергија, физички, прихички, па и визуелано, а тоа кај Елена се гледа откако се врати од одморот во Турција каде беше заедно со своите три деца.

ФОТО:ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА/ФЕЈСБУК

Освежена и одморена, Елена почувствува дека за најновата фотографија на социјалните мрежи нема потреба од шминка и пред своите обожаватели и следбеници покажа како изгледа во сосема природно издание.

ФОТО:ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА/ФЕЈСБУК

За овој изглед Елена доби лавина од комплимети.

„Лепото, Цеца може да се поклони пред тебе“ – гласи еден од коментарите.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Знаете ли зошто е добро во кафето да додадете малку сол? Ова е одговорот…

Претставен прототип на првото воздушно електрично такси