in

Хороскопски знаци кои се родени стројници

Не сакате да сте повеќе сингл? – Тие ќе ви пронајдат партнер додека да трепнете.

Дали имате еден пријател кој контантно се обидува да ве запознае со некој кој е како „создаден за вас“?
Залудно се обидувате да му кажете дека не ве интересира тоа и дека самите можете да си закажете состанок. Можеби би требало да ја разгледате можност, дали вашиот пријател всушност припаѓа на некој од овие три хороскопски знаци затоа што тие се родени стројници.

Близнаци, Вага и Девица – се во добри односи со Купидон а тоа не би требало да го пропуштите.
Тоа не е нешто кое тие го прават свесно, туку нивниот инстинкт им зборува дека две личности би биле добар пар а тие не можат да одолеат на тоа.

Близнаците се по природа радознали и нивниот интелект им овозможува да ги спознаваат желбите на луѓето во својата близина. Како резултат на тоа, кога ќе помислат дека две личности би можеле да бидат компатибилни, тие не можат да одолеат а да не ги турнат во вистинската насока. Знаејќи ги своите пријатели „во душата“ Близнаците даваат се од себе за да им пронајдат соодветен партнер. Навистина вреди да го послушате нивниот совет.

Девиците се родени стројници. Интинктот им налага да ги посматраат луѓето околу себе доста детално и да бидат доста критични. Тие гледаат во своите пријатели подеднакво и добри и лоши особини па соодветно на тоа можат да оценат каков партнер би им одговарал на љубовно поле. Решавањето на туѓите проблеми им оди од рака, па спојувањето на две особи им е како детска игра. Нивната цел е да ги видат своите пријатели среќни. Девиците сакаат да водат грижа за личностите кои ги сакат а пронаоѓањето на животен партнер е секако едно од најважните нешта.

Вагата ја води планетата Венера. Бидејќи тоа е планетата која е поврзана со љубовта и убавината, има смисла што Вагите се одлични стројници. Вагите се држат до балансот и хармонијата во својот живот што значи дека обрнуваат големо внимание во пронаоѓањето на партнер, но и компатибилни особи за своите пријатели. Обично имаат широк круг на пријатели а тоа им овозможува со леснотија да одредат кои две личности би можеле да си одговараат една со друга. Ако Вагата ви каже дека има некој кој е како создаден за вас, не пропуштајте прилика да ја запознаете таа личност.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

РЕЦЕПТ: Чоколадно задоволство на дофат на дланката

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА