in ,

Тијана Дапчевиќ дојде од Србија да му помогне на тато во мешање Драчевски ајвар (видео)

На пејачката Тијана Дапчевиќ и недостигаа најблиските во Скопје, па ја стисна педалата за гас и правец кон Македонија.

Откако пристигна, Тијана разбирливо отиде кај сестра си Тамара да си ги види внуците Хана и Дарен, потоа на ред беше еден козметички салон, а потоа на агендата низ Скопје беше Драчево.

Во оваа скопска населба живее нејзиниот татко Велко кој во вистински момент си доби помош од постарата ќерка.

Тато Велко живее во куќа, си има дворче, па може да си дозволи да си направи домашен- драчевки ајвар, односно како што појаснија, малиџано.

https://www.instagram.com/p/CFt0-1TB8-4/?utm_source=ig_web_copy_link

Мешаше Тијана, па татко и, а додека објаснуваа зборуваа на српски, па добија забелешка од следбениците дека прават македонски ајвар во Мекедонија, а зборуваат на српски јазик.

Во следното видео од кое Тијана го сподели рецептот, зборуваше македонски јазик, вероијатно откако го прочита коментарот.

Како изгледаше сево ова, погледнете од видеото во продолжение:

https://www.instagram.com/tv/CFt6jneJHl2/?utm_source=ig_web_copy_link

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Новите игри за PS4 Plus за Месецот Октомври 2020

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ 2020 ГОДИНА