in , ,

ОВИЕ 3 хороскопски знаци се најубавите во хороскопот: Дали сте еден од нив?

Ѕвездите и месецот на раѓање можат да влијаат на убавината на една личност. И не станува збор само за физичкиот изглед, туку и за карактерните црти кои ги прават луѓето привлечни и убави.

Ова се најубавите знаци на хороскоп.

ВАГА

Со овој знак управува планетата Венера и благодарение на своето влијание, Вагата ја има најубавата физиономија во целиот хороскоп. Нивното лице е овално, редовно и привлечно, а носот е краток и мазен. Нивните очи се крупни, предизвикувачки, енигматични. Вагите се грижат за елеганцијата, внимавајќи да остават добар впечаток во секоја прилика. Нивниот најголем адут е грбот, кој секогаш е исправен.

ШКОРПИЈА

Шкорпиите, како Вагите, имаат елегантни движења и се препознаваат по нагласените црти на лицето и силната вилица. Нивните очи се големи и честопати зачудувачки, со необични нијанси. Нивната кожа е малку мрсна, а телото е витко, иако немаат изразени мускули нивното најмоќно оружје е секако продорен изглед на кој никој не може да остане рамнодушен.

ЈАРЕЦ

Овој зимски знак има најзгодно тело. Нивното лице е изразено, а очите се големи и често сиви, зелени или сини. Поради својот мирен поглед и експресивни очи, тие се однесуваат како сонувачи. Тие исто така имаат долги и убаво обликувани нозе, што е нивно најголемо богатство.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следбениците ја прашаа Мартија Станојковиќ дали вградила силикони – еве го нејзиниот одговор (фото)

Новите игри за PS4 Plus за Месецот Октомври 2020