in ,

Пред 50 години почина Џим Хендринкс

Пред 50 години почина најголениот гитарист на сите времиња Џим Хендринкс. Тој е човекот кој што свиреше гитара со перфекција која тешко некој ја постигнал во историјата на музиката досега. Тој ја пуштапе гитарата да плаче и грми како никој пред него и по него. Тој беше еден од главните музички идоли на Рок Ен Рол и Хипициско движење. Тој почина на 18 Септември пред 50 години.

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Пере од „Нокаут“ по третпат ќе стане татко, а го откри и полот на бебето кое ќе го добие со втората сопруга (фото)

Најновиот PS5 гејмплеј на новиот Спајдермен