in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 СЕПТЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Денес Лавовите ќе добијат резултати од својата упорност, Јарците ќе запознаат личност која веднаш ќе ги шармира, а Биковите ги очекува прилив на финансии кој ќе ги расположи..

ОВЕН
Хронично сте уморни и тоа се манифестира низ вашата соработка со колегите. Наспроти тоа на љубовен план функционирате одлично благодарение на поддршката и наклонетоста која ја добивате од партнерот. Имунитетот ви е слаб и е време да превземете нешто по тоа прашање.

БИК
Приливот на финансии на самиот почеток на работната недела овозможува работата да ја започните прилично расположени. На љубовно поле се навидуваат проблеми. Ве очекува поголема расправија со партнерот во текот на која нема да внимавате на своите зборови. Нервите се загрозени.

БЛИЗНАЦИ
Се сомневате во своите способности па дури ни поддршката на соработниците не помага да се чувствувате подобро. Во љубовната област ситуацијата е поинаква, ги покажувате своите чувства на спротивен начин. Можна е забоболка.

РАК
Расположени сте за работа и буквално се фрлате на работните обврски. За раслика од деловната област, на љубовно поле нема никакви случувања дури ни најава за истите. На здравствено поле доаѓа до стабилизација.

ЛАВ
Вашата упорност конечно донесува резултати. Се радувате на малите успеси затоа што ги доживувате како најава на поголеми промени. Инсистирате на отворена комуникација со партнерот. Очите ви се упорни поради постојаното гледање во екранот.

ДЕВИЦА
Уморни сте од обврските и сте деловно демотивирани. Што се однесува до љубовта не ништо подобро. Исцрпени сте од незадоволувачките врски и размислувате за раскинување. Хроничните проблеми со коските се и понатаму актуелни.

ВАГА
Не се чувствувате најдобро на работното место. Полни сте со деловни идеи но колегите не ги прифаќаат. На емоционален план сте задоволни и тоа го компензира недостатокот од задоволство на работното место. На здравствено поле се присутни хронични проблеми.

ШКОРПИЈА
Пред вас е проблематичен ден во кој нема да успеете да ги извршите сите деловни обврски. Незадоволни сте од љубовната сфера поради однесувањето на партнерот. На здравствено поле се присутни проблеми со дигестивниот систем.

СТРЕЛЕЦ
Полни сте со енергија и подготвено се соочувате со деловните обврски. Не постои емоционален интерес за нити една личност. Можни се проблеми со притисокот па е пожелно да избегнувате нервирање.

ЈАРЕЦ
Веќе на самиот почеток на неделата ве очекуваат проблеми на работното место. Денес е поволен ден за ново познанство со личност која веднаш ќе ве шармира. Б било добро да обрнете внимание на исхраната и имунитетот.

ВОДОЛИЈА
На самиот почеток на работната недела ве очекуваат тешкотии кои успеете да ги решите. Не сте расположени за нови познанства и денот го поминувате дома. Можни се проблеми со притисокот па е подобро да останете дома.

РИБИ
Полни сте со енергија, вредни и работната недела ја започнувате со голем оптимизам. Имате јасно поставени цели. Вашиот однос спрема партнерот е доста посесивен а тоа и смета. Што се однесува до здравјето, пред вас е солиден ден.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Куќа на 3 ката, базен, огромен двор: „Ѕвездата на Гранд“ на 44 години го кажа судбоносното „да“, а еве во каков раскош живее

Силикони како балони: Луна Ѓогани со најновата фотографија направи хаос (фото)