in , ,

Куќа на 3 ката, базен, огромен двор: „Ѕвездата на Гранд“ на 44 години го кажа судбоносното „да“, а еве во каков раскош живее

Пејачката и некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ го изговори судбоносното „да“ на својот свршеник Александар Недиќ.

Парот се венчаше во кругот на најблиските членови на семејството и кумовите, а пејачката беше облечена во бела венчаница.

ФОТО: AТА ИМАГЕС

„Љубовта не знае за времето и годините, а јас ќе го изговорам судбоносното „да“ кога ќе биде време за тоа бидејќи не се грижам за коментарите на другите“ изјави Биљана во една прилика.

Сечивановиќ го има синот Матеј кој го доби со бизнисмен од Австралија кој ја оставил веднаш кога дознал дека е бремена, а нејзниот сега сопруг е татко на 16 годишна Николина.

Инаку, Биљана живее во огромна куќа на 3 ката, со огромен двор и базен.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Со помош на нејзината мајка и сестра, Биљана напорно работеше и за една деценија успеа да купи стан во Белград. Пред три години го запозна Александар и со него започна емотивна врска, а неодамна започнаа и заеднички живот.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

„Најтешкото помина. Не е лесно да прилагодите два тинејџери кои не се во сродство, а станаа семејство. Исто така на децата треба да им биде јасен односот меѓу нивните родители и личностите кои ги одбрале за свој партнер. Периодот на прилагодување придонесува помали потешкотии, но со љубовта која ја имаме јас и Аца се поминува полесно“ изјави Сечивановиќ.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вкусен оброк со ајвар ќе потрошите само 20-тина минути

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 СЕПТЕМВРИ 2020 ГОДИНА