in ,

Со годините се поубава: Вака изгледаше Лила пред две децении (фото)

ТВ водителката Лила Филиповска успеа да биде секогаш на висина на задачата, а во својата работа да стане неприкосновена, а пак физички со текот на годините да биде уште поубава.

Таа е една од најпознатите македонски ТВ лица, а гледачите популарната водителка последниве години, речиси една деценија, ја препознаваат по најгледаното квиз- шоу кај нас, „Се или нешто“, на ТВ Сител.

Нејзините почетоци во работата како „самостоен обезбедувач на сопствената егзистенција“ се врзани за здравството, поточно социјалните грижи, зашто Лила започнала да работи како сестра – негувателка, но бргу сфатила дека поривот ја влече кон нешто што поврзано со јавната професија, па во тогашната „Зимско рекреативната програма“ на МТВ ги прави првите водителски чекори. Но, дури откако ќе помине на ТВ Сител каде е и ден денес „незамнелива“ во нивниот забавен сегмент, станува она што е – препознатливо и популарно ТВ лице.

https://www.instagram.com/p/CE7KsbepffV/?utm_source=ig_web_copy_link

Нејзината популарност ескалираше токму со квиз. „Енигма“ нејзиниот прв и омилен квиз, кој беше пандан на квизот што и го одбележа детство, „Квискотека“. Потоа имаше години каде што водеше ток-шоуа и забавни емисии, за последниве години повторно да ѝ се врати на својата прва љубов – квизот.

Дновиве во страдниот ТВ магазин „Бекстејџ“, Лила зборуваше токму за љубовта кон квизовите, дека понекогаш сака и таа да се натпреварува, па дури и додека играат учесницит, таа во себе си има претоставки.

ФОТО:ПРИНТСКРИН/ЈУТЈУБ

Инаку, деновиве започна да се снима новата сезона на квизизот „Се или нешто“, па Лила повторно му се враќа на банкарот и натпреварувачите.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 СЕПТЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Го покажаа резултатот од вежбањето: Tијана Дапчевиќ и Снеже Велков се пофалија со мускулите (фото)