in ,

Заспивањето никогаш не било полесно: Оваа вежба гарантира мирен и длабок сон

Постојат неколку движења кои ви помагаат добро да спиете, иако на некои им е тешко да ги воведат во своите вечерни рутини.

Сепак, постои една вежба за која не ви е потребна опрема. Освен тоа, одлична е за почетници, како и за оние кои се понапредни. Исто така, не само што помага ако не можете да заспиете, туку и ако имате немирен сон.

Оваа вежба идеално е да ја изведете кога веќе лежите на кревет. Значи, лежете на грб (без перница) и поткренете ги колената во насока кон градите, колку што можете. Ставете ги рацете под колената – цврсто, сè додека колената не ги допираат градите.

Освен што ги намалува болките, оваа вежба го опушта и грбот. Останете во оваа положба и неколкупати вдишете и издишете. Сконцентрираје се на дишењето.

Извор: точка.ком.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

„Само ние двајцата“: Јелена Јованова рамо до рамо со Бред Пит (ФОТО)

Провокација во црн фустан со шлиц до препони: Елена Ристеска откри каков маж може да ја привлече (фото)