in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 СЕПТЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Водолиите денес треба да испробаат нешто ново за да ја разбудат страста со партнерот, Биковите треба да организираат средба со колегите за да се запознаат подобро, а Раковите ќе бидат опсипани со внимание..

ОВЕН
Признајте си на себеси дека не сте биле баш најдобар пријател во последно време, но денес имате прилика да го поправите тоа. Пријателството и љубовта се тесно поврзани, можеби некоја личност која ви е пријател всушност сака да стане нешто повеќе.

БИК
Работата не мора да биде само стрес и обврска, нека биде и забава. Договорете се со колегите за излегување и запознајте се подобро, тоа ќе го подобри односот и на работното место. Слушајте музика или погледнете некоја театарска претстава денес, посветете се на себеси.

БЛИЗНАЦИ
Заситени сте од работата, можеби е време да размислите за годишен одмор кој ви е и повеќе од потребен. Низ разговор е можно да дознаете многу за личноста, а со вашиот партнер долго време не сте разговарале искрено, денес е вистинско време за тоа.

РАК
Работата е единственото нешто кое денес ќе ви биде на ум, довршете го она кое сте го планирале со цел да го дочекате крајот на неделата во мир. Шармантни сте и комуникативни а тоа оддава впечаток на зрела и културна личност. Очекувајте вишок внимание поради тоа денес.

ЛАВ
Покажете повеќе самодоверба пред колегите и деловните партнери ако сакате повеќе да ве ценат и почитуваат. Квалитетна љубовна врска е она кон кое тежнеете, но ќе морате да почекате за тоа уште извесно време.

ДЕВИЦА
Дваесет и први век е, ништо не е чудно ако превземете иницијатива и започнете некои нешта во вистинската насока. Се сомневате во блиска личност, но без потреба, дајте и малку повеќе простор и ќе биде се во ред.

ВАГА
Не се чувствувате баш најдобро денес, потребен ви е повеќе сон и малку повеќе одмор со цел повторно да се вратите во полна снага. Привлечни сте им на спротивниот пол, но не дозволувајте поради тоа да станете арогантни и одбивни. Бидете она што сте со цел да го привлечете вниманието на вистинската личност.

ШКОРПИЈА
Агресивноста никому не му донела ништо добро, размислете околу тоа пред да разговарате со потенцијални деловни партнери. Експериментирањето во врската е препорачливо ако сте западнале во рутина. Разговарајте со партнерот околу тоа да пронајдете вистинско решение.

СТРЕЛЕЦ
Стресна ситуација е нешто што понекогаш не може да се избегне, но е важно да реагирате смирено и зрело со цел последиците да бидат што по подносливи. Премногу ја идеализирате личноста со која сте. Погледнете малку подлабоко под површината, ќе видите дека никој не е совршен.

ЈАРЕЦ
Немојте да дозволувате недостатокот на самодоверба да ве спречи да го остварите она кое сте го зацртале на деловен план, препреките мораат да ве мотивираат да се трудите повеќе. Доколку сте без партнер, тоа е само затоа што така ви одговара, не сте подготвени на компромиси со првиот кој ќе ви понуди љубов.

ВОДОЛИЈА
Критиката на работното место не е она кое сакате да го чуете, но морате да бидете реални и да ги прифатите грешките. Човечки е да се погреши, а знајте дека исто така е човечки и да се прости. Испробајте нешто ново со својот партнерот за да ја разбудите страста и да ги обновите емоциите. Ви треба нешто возбудливо и неиспробано.

РИБИ
Тимската работа е половина завршена работа. Ако секој ја знае својата улога, резултатите ќе бидат видливи и пред да се надевате. Кажете им на вашите колеги со цел да сфатат каде им е местото на деловната скала. Љубовниот живот не ви е приоритет, но би требало да се позанимавате малку со него во блиска иднина.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

„Не ти е срам“: Елена ги распамети фановите – по долна облека се растегна по спиење!

ТЕСТ: КАКО ИЗГЛЕДАТЕ ВО ТУЃИТЕ ОЧИ?