in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 СЕПТЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Денес Вагите може да очекуваат повик за прослава, Лавовите ги очекува поволен ден за нови соработки а Рибите треба да бидат трпеливи во освојувањето на некоја личност..

ОВЕН
Денес е идеален ден да бидете сами со своите мисли. Стално сте опкружени со луѓе и тоа ви создава напнатост. Љубовната врска е стабилна, доколку ништо не се обидете да промените,така ќе остане и во иднина.

БИК
Емотивни сте и така се однесувате и на работното место. Морате да сфатите дека некои нешта не треба да ги земате премногу лично. Бидете малку чувствителни спрема партнерот, не можете само да земате а ништо да не давате. Доколку сте слободни, таа слобода ви годи.

БЛИЗНАЦИ
Нова врска и познанства се шанса за нови деловни планови. Бидете она што сте и ќе имате прилики повеќе отколку што треба. Не дозволувајте односот со партнерот да стане навика. Направете нешто непланирано и непредвидливо за да ја разбудите страста повторно.

РАК
Активни сте и без фокус. Трошите енергија на непотребни нешта на работното место, најдобро е да се насочите кон поважни нешта. Здравјето ви е стабилно. Запомнете дека умереноста е половина здравје, не претерувајте со ништо.

ЛАВ
Денес е идеален ден за нови деловни победи. Почетокот на неделата е време кога сте полни со енергија, потрудете се таа енергија максимално да ја искористите. Понекогаш едноставно не можете да пронајдете заеднички јазик со саканата личност. Тоа може да биде фрустрирачко.

ДЕВИЦА
Деловната соработка со колегите ќе биде изведена на повисоко ниво. Отвореноста и срдечноста можат да направат многу за подобрување на комуникацијата. Избегнувајте стрес колку да е можно повеќе, на крајот ќе трпи само вашето здравје.

ВАГА
Очекувајте повик за прослава, ќе видите дека некои луѓе кои долго време не сте ги виделе и ќе ви годи промена и разговор со нив. Инспиративните луѓе се креативни луѓе, понекогаш инспирацијата се наоѓа пред вас, само научете да ја препознаете.

ШКОРПИЈА
Денес едноставно ќе блескате и ништо нема да може да ве спречи да го направите она кое сте го наумиле. Можно е да ви се врати личност од минатото. Не обрнувајте внимание на ситни несогласувања во врската, секогаш има простор за компромис и договор.

СТРЕЛЕЦ
Вознемирени сте поради ситуацијата на работното место, денес е добро време некои нешта да бидат решени. Макар тоа решение да донесе потполна промена, прифатете го.
Во љубовните односи владее недоверба, морате да ја убедите саканата личност дека доколку еднаш сте погрешиле, нема да го направите тоа повторно.

ЈАРЕЦ
Овој ден искористете го најдобро што можете, обрнете внимание на личностите кои ве прават добро расположени а оние кои влијаат негативно на вас едноставно заборавете ги. Партнерот нема разбирање за вашите грижи и проблеми. Морате да пронајдете заеднички јазик доколку сакате вашата врска да има стабилност.

ВОДОЛИЈА
Имате бујна фантазија и голем број луѓе ја знаат таа ваша карактеристика. Немојте да ја ограничувате својата креативност затоа што на некои луѓе на работното место не им се допаѓа тоа. Бидете она што сте и не го сокривајте своето вистинско лице. Не бидете премногу нападни кога се работи за додворувањето. То аможе да биде контрапродуктивно.

РИБИ
Околу вас има доста луѓе кои не го зборуваат она кое го мислат. Обидете се денес да ги избегнувате и поминувајте време со оние во кои имате доверба. Сакате да привлечете нечие внимание но тоа не можете да го направите насила. Бидете трпеливи и ситуацијата ќе се одвива поволно за вас и вашите емоции.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ЗОШТО СТАНДАРДИТЕ ЗА УБАВИНА СЕ ТАКВИ КАКВИ ШТО СЕ ДЕНЕС (ФОТО)

Машки парфеми кои жените ги обожаваат