in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 СЕПТЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Денес Близнаците ќе бидат особено креативни, Шкорпиите треба да разговараат со шефот за повишување или нова работна задача, додека Рибите ќе се впуштат во флертување..

ОВЕН
Долго време не сте вежбале, денес е одлична прилика за тоа. Во здраво тело-здрав дух. Почнете лесно и немојте да се откажувате. Совршена шанса за нова врска им претстои на сите оние кои се слободни. Понекогаш едноставно е полесно да имате некој покрај себе. Не можете секогаш сами да се борите со проблемите.

БИК
Мала прошетка ќе направи чуда за здравјето, шетајте секој ден, тоа е сосема добро за почеток. Ќе забележите колку ќе ви годи. На работното место ситуацијата е критична, размислете за заминување или за некоја промена пред да претрпите последици.

БЛИЗНАЦИ
Денес ќе се чувствувате прилично креативни, таа креативност насочете ја на вистински нешта. Инспиративни сте и се чувствувате полетно. Уживајте со саканата личност барем час време, не дозволувајте никој да ве прекинува. И тие уживања нека бидат почести.

РАК
Не ви недостига енергија, само ви е потребно малку повеќе волја да ја завршите започнатата работа. Отсекогаш сте ги чувале чувствата само за себе но ќе осетите вистинско олеснување ако ги искажете на личноста спрема која ги чувствувате тие емоции.

ЛАВ
Сега е идеално време да ги одредите приоритетите и да ги поставите некои нешта на вистинското место. Семејството не смее да трпи поради вашите обврски и тоа мора да ви биде јасно. Довршете го она кое сте го започнале пред извесно време, најдобро е да знаете на што сте пред да продолжите понатаму.

ДЕВИЦА
Можно е да се разидувате со блиските личности, но потрудете се во решавањето на проблемите да пристапувате смирено и без нервози. Работата не ве задоволува во последно време, ситуацијата наскоро ќе се подобри. Малку трпение не е на одмет.

ВАГА
Не трудете се да ги исправите нештата на работното место доколку другите не го сакаат тоа. Единствено вие ќе бидете виновни и ќе почувствувате негативни последици поради тоа. Не дозволувајте саканата личност да ве искористува поради вашата добрина, граница мора секогаш да постои. Научете да кажете не и ако сте навикнати на спротивното.

ШКОРПИЈА
Сега е идеална шанса да разговарате со шефот, можеби е време да побарате повишување или нова работна задача. Разговорт секогаш може да разреши некои недоумици кога се работи за вашите задачи на работното место. Интересна средба е возможна во попладневните часови, потрудете се да бидете на вистинското место во вистинско време. Не очекувајте премногу во краток временски период.

СТРЕЛЕЦ
Друштвениот живот ви е запоставен поради работата во последно време, обидете се денес да го поправите. Еден повик може да го промени тоа брзо. За сите слобдни стрелци ова е идеален миг за започнување на нова љубовна врска.

ЈАРЕЦ
Организацијата треба да биде на прво место, без добра организација работата никогаш нема да биде завршена. Доколку во таа организација учествуваат и колегите, ќе биде подобро. Можна главоболка во попладневните часови. Краток одмор може да го спречи тоа.

ВОДОЛИЈА
Збунети сте околу многу нешта кога се работи за вашиот живот. Денес направете план по кој ќе ја елиминирате таа збунетост. Послушајте совет од саканата личност пред повторно да тврдите дека сте во право за се.

РИБИ
Ситуацијата на работното место е стабилна. Потрудете се да уживате во таа стабилност додека трае, никогаш не се знае кога се ќе се промени. Слободните Риби ќе се впуштат во флерт. Не мора секој флерт да заврши со врска, но секако ќе се чувствувате подобро.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

HITMAN 2 – Lab Restrictions

Александра Пријовиќ: „Нема да завршам како Тања Савиќ, го избрав вистинскиот маж“