in , ,

Десет години без најдобриот пријател: Игор Џамбазов не го прежали Бошко (фото)

Многумина сигурно се сеќаваат на Бошко – кучето од расата пинч кое беше најдобриот пријател на нашиот шоумен Игор Џамбазов, а тој знеше да го нарече и абортиран доберман.

Бошко како и својот газда беше славен и се појавуваше пред камери, знаеше како да се однесува на снимања и беше неразделен од својот сопственик кој секогаш го носеше во рацете.

Поминаа десет години откако Игор и Бошко повеќе не се заедно, а Џамбазов на Инстаграм објави фотографија со својот непрежален миленик и напиша:

– На денешен ден пред 10 години, засекогаш си заспа Бошко Џамбазов, кучето што живееше како човек…

https://www.instagram.com/p/CElcQ_LsiVG/?utm_source=ig_web_copy_link

Игор е голем љубител на животните и не се остава без безрезервната љубов која умеат тие да ја дадат. Сега ја има мачката Емче која е неразделна од својот газда. Секогаш е со него и често патува на релација Скопје-Дојран и обратно.

https://www.instagram.com/p/CDt3EhQH_HL/?utm_source=ig_web_copy_link

Но, Игор како и македонската јавност никогаш нема да го заборават Бошко – кучето човек!

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

„Грода сум што сум гола на 40“: Кејт Винслент снимаше експлицитна сцена со помладата колешка (видео)

Ова е Џон Фурнис, слепиот дрвар, кој со своите раце прави прекрасни дрвени чуда