in ,

Вака изгледа мајката на Весна Бејби Петрушевска (фото)

Актерката Весна Бејби Петрушевска е активна на социјалните мрежи на кои открива што има ново на професионален и приватен план.

Така, деновиве откри дека нејзината мајка Сашка го слави роденден.

По тој повод, Весна ја израдува својата мајка со еден подарок од познат бренд за накит.

„Чувајте си ги мама и тато блиску до себе секој миг. Среќен роденден мама,секогаш си била во право за се. Знаеш ти“, напиша актерката во описот на неколку заеднички фотографии со нејзината мајка.

https://www.instagram.com/p/CEhCI9xnUYh/?utm_source=ig_web_copy_link

Потсетуваме, Весна неодамна го испрати својот син Кирл во САД каде што ќе заврши четврта година гимназија, а потоа ќе продолжи на студии.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 31 АВГУСТ 2020 ГОДИНА

Таа е најмалата: Ова се постарите брат и сестра на Калиопи (фото)