СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 АВГУСТ 2020 ГОДИНА


Денес Девиците ги очекува ново познанство, Водолиите ги очекува разрешување на некој спор, Стрелците ќе направат важен чекор во својата кариера..

ОВЕН
Ќе успеете да го остварите она кое сте го имале во план за денешниот ден. Не очекувајте некои поголеми непријатности. Можно е да не сте сигурни дали личноста која ви се допаѓа го сака истото што и вие но сте подготвени сепак да и пријдете. Би ви годела прошетка.

БИК
Во текот на денешниот ден можни се компликации на деловен план. Можно е да се работи за туѓи грешки. Подготвени сте да и покажете на саканата личност колку ја сакате. Очекувајте доста добар ден. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ
Ви доаѓа значително подобрување и можности да надминете некои оптеретувања од претходниот период. Доколку сте имале некои проблеми со љубомората, сега ќе пронајдете компромис со саканата личност. Можна е малаксаност.

РАК
Немате доволно доверба во кругот на соработници затоа што во него има доста нови луѓе кои не ги познавате. Посветени сте на својот партнер и убави ви е кога сте покрај него. Обрнете внимание на циркулацијата.

ЛАВ
Можете да добиете помош од личност која е родена во некој огнен знак. Генерално не ве очекуваат некои поголеми проблеми. Ви се допаѓа личност која ја среќавате на пат до работа или некаде во блиското опкружување. Здравјето ви е добро.

ДЕВИЦА
Сте оствариле стабилна атмосфера на работното место, не ве очекуваат никакви проблеми. Ново познанство ве очекува. Со помош на таа личност ќе успеете да заборавите на минатото. Водете сметка за срцето.

ВАГА
Можно е да не сте задоволни од деловното опкружување и полека се подготвувате за некој вид на промени. Пред вас е доста поволен ден за љубов. Нова личност ви го покажува својот интерес. Обрнете внимание на видот.

ШКОРПИЈА
Немојте да очекувате големи промени денес. Се оди во вообичаен тек. Време е да се соочите со некои проблеми и да му ги признаете некои грешки на партнерот. Тој е подготвен да ви прости. Напнатост во стомакот.

СТРЕЛЕЦ
Подготвени сте за важни чекори на деловен план. Конечно вашата кариера се движи во сериозен правец. Ве очекува добра атмосфера со саканата личност. Ако сте слободни, можен е флерт. Обрнете внимание на синусите.

ЈАРЕЦ
Максимално сте посветени на обврските и работата, се надевате на остварување на подобра заработка. Доколку ви се допаѓа некоја личност родена во огнен знак, нема да ви биде лесно да постигнете стабилност со неа. Обрнете внимание на штитната жлезда.

ВОДОЛИЈА
Ве очекува прекинување на некој договор или деловен договор. Ништо нема да биде онака како што се надевате. Доаѓа до разрешување на некој спор или развод кој сте го започнале во последно време. Проблеми со јајниците или простатата.

РИБИ
Венера конечно влегува во вашиот знак и ви донесува многу среќа. Нема да бидете оптеретени, нити загрижени, а можна е и добивка. Љубовта засега е се за што размислувате. Уживајте во вашата врска. Проблеми со крвната слика.

Извор: srekja.mk

Previous Карлеуша по долго време објави фотографија со татка си, а откри и еден за многумина непознат детаљ за него (фото)
Next ЕДНОСТАВНИ И ШИК – ЕВЕ КАКВИ ФРИЗУРИ ЌЕ ОБОЖАВАМЕ ОВАА ЕСЕН

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.