in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 АВГУСТ 2020 ГОДИНА

Денес Водолиите може да запознаат личност со која ќе имаат љубов за цел живот, Биковите ќе се ослободат од некоја недоумица, а Вагите ќе го прошират кругот на соработници..

ОВЕН
Можете да се надевате на доста позитивни околности. Ќе ги докажете вашите способности и посветеност на работата. Преку интересна комуникација со една нова личност полека ќе дојдете до зближување и флерт. Избегнувајте масна храна.

БИК
Можете да се надевате на задоволство од конечниот исход на завршената работа после денешниот ден.  Ќе се решите околу некои недоумици во врска со саканата личност и ќе се почувствувате ослободени. Ќе бидете во сосема добро здравје.

БЛИЗНАЦИ
Пред вас е шанса да ја пружите својата помош некому во неволја. Ќе се чувствувате добро и среќно што сте успеале да помогнете. На емоционален план ве очекуваат нагли промени и пресврти. Односот со саканата личност нема да е ист како порано. Проблеми со крвотокот.

РАК
Ќе се ослободите од некоја ситуација која доста долго ве загрижува и ќе се чувствувате растеретено. Саканата личност ви се посветува максимално. Пред вас е ден кој ќе биде исполнет со нежни мигови. Чувствителни бубрези.

ЛАВ
Ќе функционирате под притисок и нема да сте задоволни поради тоа. Можно е сериозно да размислувате за некое друго работно место. Ако сте слободни можете да очекувате интересно познанство.Нагласен пад на имунитетот.

ДЕВИЦА
Дојде мигот кога ќе морате да ги согледате некои нешта од дистанца и да се посветите на длабока анализа на некои ситуации. Можете да очекувате интересни случувања со личност која долго ја познавате. Чувствителен граден кош.

ВАГА
Доколку се занимавате со приватен бизнис, пред вас е генерално поволен ден за проширување на кругот на соработници. Брачниот партнер се труди околу вас но и понатаму нешто не е во ред. Тешко ви е да преминете преку гордоста. Одлично здравје!

ШКОРПИЈА
Во текот на денешниов ден ќе бидете малку рассеани и нема да ви биде лесно да се посветите максимално на вашата работа. Можно е да имате интересен флерт со личност која сте ја запознале спонтано во вашето опкружување. Проблеми со варењето.

СТРЕЛЕЦ
Финансиската ситуација ви се поправи значително а тоа ве прави среќни. Очекувајте генерално добар ден. Ќе дојде до заладување во односот помеѓу вас и личноста за која се грижите. За многу нешта се обвинувате себеси. Ќе се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ
Пред вас е прилично добар ден кога е во прашање деловното поле. Нема неочекувани промени. Заљубени сте и се чувствувате среќно кога сте покрај саканата личност. Очекувајте добар период за брак. Потребен ви е сон.

ВОДОЛИЈА
Иако на деловен план не се наоѓате под идеални околности, факторот среќа денес ќе ви послужи. Слободните Водолии денес би можеле да сретнат личност со која ќе имаат љубов за цел живот. Ќе ви годи вежбање.

РИБИ
Промената на работата ви годи. Ако се занимавате со приватен бизнис, очекувајте одлична заработка и големо подобрување. Партнерот смета дека сте каприциозни, а вие сметате дека е малку огорчен или досаден. На врската и се заканува тежок период. Проблеми со уриналниот тракт.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

НИКОЈ ВЕЌЕ НЕ НОСИ ВЕШТАЧКИ НОКТИ – МОДНИОТ СВЕТ ПРЕФЕРИРА МИНИМАЛИСТИЧКИ МАНИКИР

Ништо не го подобрува расположението и ги смирува нервите како оваа билка