in ,

НИКОЈ ВЕЌЕ НЕ НОСИ ВЕШТАЧКИ НОКТИ – МОДНИОТ СВЕТ ПРЕФЕРИРА МИНИМАЛИСТИЧКИ МАНИКИР

Трендот на долги вештачки нокти замина во историјата. Модниот свет преферира минималистички маникир, убаво средени кратки и уредни нокти.

Во модата и светот на убавината важи едно правило кое е класика – „Помалку е повеќе“, а зад него се крие вистинска и непретенциозна убавина на минимализмот.

Минимализмот е стил и начин на живот кој со години е веќе популарен во светот, поради убавината на едноставноста која ја пружи, веруваме дека никогаш нема нити да исчезне.
Како што го освои светот на шминката каде веќе се преферира нежна прозрачна шминка која изгледа природно, исто така и кај трендовите на маникир се претпочита природниот класичен и уреден изглед на нокти кои изгледаат едноставно, ‘polished’ и стилски.

За повеќе кликнете на наредниот линк: НИКОЈ ВЕЌЕ НЕ НОСИ ВЕШТАЧКИ НОКТИ

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 22-23 АВГУСТ 2020 ГОДИНА

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 АВГУСТ 2020 ГОДИНА