in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 22-23 АВГУСТ 2020 ГОДИНА


Лавовите ќе започнат страствена врска со Шкорпија, Вагите ќе остварат напредок а Овните ќе добијат прилив на пари кој ќе ги израдува..

ОВЕН
Овој викенд ќе биде поволен за вашите финансии, очекувајте прилив на пари кој ќе ви биде значаен. Пред вас е фаза која донесува емотивни промени. Подготвени сте за нова врска наскоро. Можни се проблеми со штитната жлезда.

БИК
Избегнувајте да се занимавате со работа која би можела во било која смисла да претставува некој јвид на ризик затоа што не е вистинско време за тоа. Повредени сте и спрема саканата личност сека чувствувате само разочарување. Посетете лекар.

БЛИЗНАЦИ
Овој викенд не е баш поволен за вас, би било добро да ги смалите вашите очекувања на деловен план. Прекинувањето на тајната врска ве погодува емоционално и чувствувате дека е време да продолжите понатаму. Проблеми со несоница.

РАК
Пред вас е поволен период во кој можете да очекувате остварување на деловните проекти. Водите внатрешни борби затоа што не сте сигурни која личност да ја одберете за себе. Можни се проблеми со нервниот систем.

ЛАВ
Пред вас стои викенд кој ви донесува мали грижи на деловен план. Можно е да се јават некои проблеми одненадеж. Доколку ви се допаѓа Шкорпија можна е страствена врска. Ќе бидете чувствителни во пределот на ‘рбетот.

ДЕВИЦА
Во наредниот период ќе имате доста работа и деловни компликации кои на некој начин ќе ве оптеретуваат. Сосема неочекувано во вас ќе се будат емоции и тоа спрема личност која не сте ја забележувале порано. Внимавајте на проблеми со црниот дроб.

ВАГА
Можете да очекувате шанса на деловно поле за остварување на напредок со помош на вашите соработници. Ве очекува фаза во која ќе имате мали несогласувања со саканата личност. Внимавајте на крвотокот.

ШКОРПИЈА
Прекинувањето на деловната соработка на некој начин може да ве изненади. Ова не е период во кој очекувате било какви промени. Пред вас е фаза во која ќе биде потребно да покажете дали сте спремни за брак. Ќе имате мали кожни проблеми.

СТРЕЛЕЦ
Деловните проблеми се нижат и не сте сигурни на кој начин да излезете накрај со нив. Доколку ви се допаѓа некој од вашите пријатели ќе ви биде прилично тешко да ги покажете и признаете вашите чувства. Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ
Пред вас е поволен период да се посветите на деловните задачи. Судбината ќе биде на ваша страна. После доста бурни случувања на љубовен план, конечно настапува период на стабилизирање. Можни се проблеми со аритмија.

ВОДОЛИЈА
Овој викенд нема да биде претерано поволен за приватен бизнис. Можете да очекувате мали потешкотии.  Доколку сте во брак нема да ви е лесно со саканата личност да остварите стабилен однос и често ќе се карате. Проблеми со варењето.

РИБИ
Потрудете се да бидете подготвени да ги извршите своите работи на време и избегнувајте одложување на обврските. Мал ризик ќе ви исплати кога е во прашање љубовта. Дојде мигот кога треба да ги покажете вашите чувства. Мали проблеми со видот.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

БРАШНО – ДАЛИ ГО ЧУВАТЕ ПРАВИЛНО И КАКО ДА СПРЕЧИТЕ ДА СЕ РАСИПЕ

НИКОЈ ВЕЌЕ НЕ НОСИ ВЕШТАЧКИ НОКТИ – МОДНИОТ СВЕТ ПРЕФЕРИРА МИНИМАЛИСТИЧКИ МАНИКИР