in ,

Никогаш доста: Тамара Тодевска по вторпат го истетовира она што за неа живот значи (фото)

Оние кои еднаш ставиле тетоважа на својата кожа, добро ја знаат онаа дека тоа никогаш не завршува со една.

Секако, од ова „правило“ има исклучоци, но пејачката Тамара Тодевска не е меѓу нив.

Добро познато е дека таа е голем љубител на тетоважите кои години наназад ги изработува кај Горан Мичиќ, кој овој пат за неа направи едноставана, но посебна тетоважа.

ФОТО:ГОРАН МИЧИЌ/ИНСТАГРАМ/ПРИНТСКРИН

Станува збор за микрофон на сталак кој сега стои на нејзиното лево рамо.

ФОТО:ТАМАРА ТОДЕВСКА/ИНСАТГРАМ/ПРИНТСКРИН

Ова е втор микрофон кој пејачката го тетовира, а пред неколку години нешто поголем микрофон тетовираше и на ногата.

За потсетување, Тамара Тодевска дури и за бурми избра тетоважа за неа и нејзиниот сопруг.

ФОТО:ТАМАРА ТОДЕВСКА/ИНСАТГРАМ/ПРИНТСКРИН

Инаку, деновиве Тамата заедно со семејството беше на одмор во Турција, а откако се врати се „фрли“ на вежбање и разубавување, па и тетовирање кое не веруваме дека ќе и биде последно.

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 АВГУСТ 2020 ГОДИНА

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 АВГУСТ 2020 ГОДИНА