in ,

Ова преслатко девојче го слави својот 21 роденден, а посебна честитка доби од нејзината мајка – погодувате ли за која пејачка станува збор?

Роденденот е посебен ден во нашиот живот, датум кој еднаш во годината го одбележуваме и славиме.

Некои родендените сакаат да ги одбележат со големи прослави, со неколку стотици гости, гламурозни забави, а некои сакаат тоа да биде мала прослава во кругот на најблиските пријатели, роднини, во кругот на семејството.

Една млада македонска пејачка го слави својот роденден, а во кусите приказни на „Инстаграм“ доби многу честитки.

Меѓутоа, посебна честитка доби и од  нејзината мајка која на својот „Инстаграм“ објави неколку фотографии од пејачката и во описот напиша емотивна порака:

„Девојче моја, моја прва љубов, моето се’. Tи ја посакувам целата среќа на планетата, да продолжиш да сонуваш, соновите да ти се остварат, цврсто да газиш по ѕвезденото небо и секогаш да бидеш насмеана и сакана. Среќен роденден Цацицке моја, те сака мама“, пишува во објавата.

https://www.instagram.com/p/CDziZ4sn-5N/?utm_source=ig_web_copy_link

Погодувате ли за која млада пејачка е на фотографијата?

Станува збор за Ања Ветерова која денес (13.08.2020) го слави својот 21 роденден, а по тој повод пристигнаа бројни честитки на нејзината адреса

.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/АЊАВЕТЕРОВА

Инаку, Ања е на релација Македонија – САД односно Бостон каде што студира на престижната музичка академија Беркли.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/АЊАВЕТЕРОВА

Потсетуваме, таа пред некој месец доживеа вистинска голгота кога поради пандемијата со коронавирусот одлучи да се врати на одреден период во Македонија, а на патотот од САД до Охрид преживеа вистинска голгота.

За среќа, тоа е дел од минатото, а сега Ветеров ќе може на раат да си го прослави својот роденден.

Среќен роденден.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Оливера Ѓорговска која живее во САД, го шашардиса својот црномурест пријател: Прилепчанката му продаде Коперфилд магија или прилепски мајмунлоци? (ВИДЕО)

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 АВГУСТ 2020 ГОДИНА