25 најдобри Single Player видеоигри во 2020


2020 година е исполнета со одлични Single Player видеоигри, a Gameranx направи избор од 25-те најдобри за PS4, PS5, Xbox One, Series X, Nintendo Switch…

Од Yakuza: Like a Dragon, RESIDENT EVIL 3 до Cyberpunk 2077, ова се најдобрите Single Player игри во 2020.

Извор: kajgana.com

Previous Тамара се породи на плажа, а не ни знаела дека е бремена
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 АВГУСТ 2020 ГОДИНА